خبرهای ویژه

» گوناگون » روش درست استفاده از ماسک زغالی

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۶/۲۳ - ۱:۱۰

 کد خبر: 27844
 5 بازدید

روش درست استفاده از ماسک زغالی

روش درست استفاده از ماسک زغالی   ماسک سیاه یا زغالی یکی از ماسک های محبوب و پرطرفدار این روزهاست . حتما شما هم تبلیغات زیادی در روزنامه ها ، رسانه ها و شبکه های اجتماعی درباره ماسک زغال دیده اید .آیا شما نیز از آن دسته افرادی هستید که پس از استفاده از بلک […]

روش درست استفاده از ماسک زغالی


روش درست استفاده از ماسک زغالی

 

ماسک سیاه یا زغالی یکی از ماسک های محبوب و پرطرفدار این روزهاست . حتما شما هم تبلیغات زیادی در روزنامه ها ، رسانه ها و شبکه های اجتماعی درباره ماسک زغال دیده اید .آیا شما نیز از آن دسته افرادی هستید که پس از استفاده از بلک ماسک ها نتایج چندان مثبت برروی پوست خود مشاهده نکرده اید؟به منظور موثر بودن استفاده از همه ماسک های صورت، اعم از نوع و کارایی آن ها، لازم است اول پوست صورت شما آماده سازی شود سپس از ماسک مورد نظر برروی آن استفاده گردد. با ما همراه باشید تا روش درست را به شما بگوییم

 

مرحله یک :آماده سازی پوست صورت پیش از استفاده از ماسک
پیش از استفاده از ماسک ها از تمیزی کامل صورت خود مطمئن شوید. با استفاده از آب گرم و شوینده صورت دلخواه خود آن را بشویید تا هرگونه آرایش، آلودگی و چربی از صورت شما پاک گردد. پس از آن از هیچ مرطوب کننده ای استفاده نکنید.

 

لایه برداری
استفاده از لایه بردار ها پیش از استفاده از ماسک های صورت می تواند روش بسیار موثری در بهبود عملکرد آن ها باشد. این عمل به حذف سلول های مرده و جذب بهتر ماسک برروی پوست کمک می کند.بدین منظور از یک اسکراب صورت استفاده کنید و یا می توانید با مخلوطی از مقدار کمی قهوه و شکر صورت خود را بشویید. در این حالت مخلوط را برروی پوست تر خود بکشید تا به آرامی لایه برداری انجام شود و سپس آن را با آب گرم بشویید.

 

بازکردن منافذ صورت
بازدهی ماسک صورت شما می تواند با باز بودن منافذ پوست شما ارتباط مستقیمی داشته باشد. آسان ترین کار برای باز شدن منافذ صورت، گرفتن دوش آب داغ برروی صورت است.به عنوان جایگزین نیز می توانید یک لیف حمام را درون آب داغ غوطه ور ساخته و آن را برروی صورت خود قرار دهید تا زمانی که سرد شود. و سومین گزینه، قرار دادن صورت خود در معرض یک کاسه بخار آب داغ به مدت یک الی دو دقیقه است.

 

به منظور موثر بودن استفاده از همه ماسک های صورت، اعم از نوع و کارایی آن ها، لازم است اول پوست صورت شما آماده سازی شود سپس از ماسک مورد نظر استفاده کنید. در پست پیشین مراحل آماده سازی پوست شرح داده شد و در این پست به ارائه استفاده صحیح از ماسک صورت می پردازیم :

 

مرحله دو :استفاده صحیح از ماسک
می توانید با استفاده از یک قلم، ماسک را برروی صورت خود بکشید. اگر از انگشتانتان به جای قلم مو استفاده می کنید از تمیزی آن ها اطمینان حاصل کنید. از کشیدن ماسک برروی پوست اطراف چشم ها و لب خود اجتناب کنید اما برروی گردن خود می توانید استفاده کنید.

 

زمان را تنظیم کرده و صبر کنید تا ماسک کاملا برروی صورت خشک شود. زمان خشک شدن ماسک متناسب با ضخامت آن برروی صورت، متفاوت می باشد. پس از مالیدن ماسک برروی صورت، قرار دادن تکه های خیار و یا سیب زمینی رو چشمانتان تا خشک شدن ماسک، به ریلکس شدن چشمان و کاهش پف آن ها کمک می کند.

 

جدا کردن ماسک از صورت
پس از مدت زمان لازم و خشک شدن کامل ماسک، آن را از پوست خود جدا کنید و با آب گرم و یک لیف حمام به آرامی صورت خود را بشویید.

 

استفاده از تونر و مرطوب کننده
پس از جدا کردن ماسک از صورت، یک تکه پنبه را آغشته به تونر کنید و برروی صورت و گردن خود بمالید. این عمل به جمع شدگی و بسته شدن منافذ پوست و بهبود عملکرد ماسک ها کمک می کند.
سپس به منظور رطوبت رسانی می توانید از رطوبت دهنده دلخواه خود و یا روغن برای ماساژ دادن صورت خود استفاده کنید.

 

1503643244_886_چهره-زنی-زیبا-بر-برروی-این-خانه-ویران-شده روش درست استفاده از ماسک زغالی



Source link


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


دسته بندی : گوناگون
ارسال دیدگاه