اجتماعیاسلاید

نخستین پایگاه عملیاتی آموزشی اورژانس هوایی کشور راه‌اندازی می‌شود

سرپرست اورژانس استان تهران گفت: نخستین پایگاه عملیاتی آموزشی اورژانس هوایی کشور با قابلیات تعمیر و نگهداری بالگرد راه‌اندازی می شود و همه بالگردهای غیرنظامی که در اورژانس هوایی کشور هستند در این آشیانه تعمیرات، نگهداری و پشتیبانی می‌شوند.

محمد اسماعیل توکلی  درباره خدمات اورژانس هوایی در تهران و راه‌اندازی نخستین پایگاه عملیاتی آموزشی اورژانس هوایی کشور اظهارداشت: با راه‌اندازی پایگاه اورژانس هوایی یکی از گرانقیمت ترین خدمات درمانی در دنیا به صورت کاملا رایگان در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.

وی ادامه داد: پایگاه اورژانس هوایی با امکان تعمیر و نگهداری بالگر در بوستان ولایت برای خدمات دهی به شهروندان قرار دارد.

توکلی یادآور شد: به علت نبود بالگردهای مرتبط با اورژانس هوایی تا پیش از این از بالگردهای نظامی برای خدمات اورژانس هوایی استفاده می‌شد و در گذشته تنها یک فروند بالگرد در اورژانس هوایی فعالیت داشت اما با اهتمام دولت سیزدهم تلاش کردیم از بالگردهای مخصوص اورژانس هوایی استفاده کنیم زیرا بالگردهای نظامی قابلیت نصب تجهیزات اورژانس را در بدنه ندارند و ماموریت‌ها و قابلیت‌های خاص خود را دارند.

سرپرست اورژانس استان تهران با اشاره به استفاده از بالگرد BK۱۱۷ در پایگاه اورژانس هوایی کشور، افزود: اکنون در کشور ۵۲ ایستگاه اورژانس هوایی و ۲ فروند بالگرد بال ثابت وجود دارد که یکی از این بالگردها در استان تهران مستقر است و از نسل بالگردهای BK۱۱۷ هشت فروند در کشور موجود است که از این تعداد اکنون ۲ فروند در آشیانه استان تهران استقرار دارد و در کنار بالگرد نیروی انتظامی و هواپیمای بال ثابت که در استان تهران داریم، برای خدمت‌رسانی در اختیار مردم قرار دارد.

وی با اشاره به افتتاح کلان بیمارستان فوق پیشرفته غدیر در روز جمعه (۱۶ تیر) گفت: بیمارستان غدیر به عنوان یکی از مدرن‌ترین بیمارستان‌ها با حضور رئیس جمهور افتتاح می‌شود که در این بیمارستان برای ارائه خدمات با کیفیت بالاتر، پیشرفته ترین پد با قابلیت جابه جایی بیمار به بخش درمان اورژانس نصب شده است.

توکلی تاکید کرد: یکی از مرجع‌های اصلی برای انتقال بیمار از طریق اورژانس هوایی، کلان بیمارستان فوق پیشرفته غدیر است.       

 

نخستین پایگاه عملیاتی آموزشی اورژانس هوایی کشور راه‌اندازی می‌شود

سرپرست اورژانس تهران یادآور شد: تقریبا عمده بیمارستان‌های تهران از هلی پورت (محل فرود بالگرد) برخوردار هستند البته در برخی از بیمارستان‌ها این تجهیزات از نسل قدیم است و با توجه به تاکید وزیر بهداشت مبنی بر توسعه خدمات اورژانس هوایی این پدها به سمت پدهای پیشرفته در حال تجهیز است به عنوان نمونه پیش از این در بیمارستان امام خمینی (ره) بالگرد در محوطه بیمارستان فرود می‌آمد اما اکنون در حال ساخت پدهای مجهز و جدید در این بیمارستان هستیم.

عمده بیمارستان‌های تهران از هلی پورت (محل فرود بالگرد) برخوردار هستند البته در برخی از بیمارستان‌ها این تجهیزات از نسل قدیم است و با توجه به تاکید وزیر بهداشت مبنی بر توسعه خدمات اورژانس هوایی این پدها به سمت پدهای پیشرفته در حال تجهیز است

وی با تاکید بر اینکه ارائه خدمات اورژانس هوایی به خصوص در حوادث پرتلفات رایگان است، افزود: در بالگرد BK۱۱۷ دو مصدوم همزمان به صورت خوابیده قابلیت جابه جایی دارد.

توکلی افزود: بالگرد BK۱۱۷ یکی از پرکاربرد ترین بالگردها در حوزه اورژانس هوایی در دنیا است و همه تائیدیه ها و استانداردهای لازم را دریافت کرده است که علاوه بر تجهیزات فوریت‌های پزشکی پیش بیمارستانی، تجهیزات کامل و تخصصی icu را نیز دارد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا