اسلایدمدرسه سازی

تحویل بیش از۱۵ هزار کلاس درس در طول ۹ ماه اقتدارآفرینی حاصل از تربیت قرآنی متخصصان جوان ایرانی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل حوزه ریاست و روابط عمومی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور؛ حمیدرضا خان محمدی معاون عمرانی وزیر و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در جلسه ستاد هماهنگی تحویل همزمان 10 هزار کلاس درس  بر توسعه نهضت مدرسه سازی با رویکرد  تقویت هویت برآمده از معارف انسان ساز قرآن کریم تاکید کرد و اظهار داشت: تحویل بیش از 15 هزار کلاس درس در طول 9 ماه  مصداق بارزی از اقتدارآفرینی حاصل از تربیت قرآنی متخصصان جوان ایرانی می باشد .

وی ضمن تشکر از مجموعه زحمات خانواده بزرگ مدرسه سازی؛ افزود: رهبر معظم انقلاب «قدرت دفاعی»، «استحکام و ثبات اقتصادی»، و «توانایی و قوام فرهنگی» را سه رکن اقتدار ملی برشمردند و لازمه حفظ اقتدار ملی را نگاه جامع و صحیح به این سه رکن و حضور مدیران قوی، فعال و خسته‌نشو دانستند و تاکید کردند: در هر عرصه‌ای که مدیریت‌های خستگی‌ناپذیر، فعال و پرنشاط را داشتیم، کارها پیشرفت کرده است.

معاون وزیر آموزش و پرورش مسئله اقتدار نظام اسلامی را از موضوعات مهمی دانست که در آموزه های اسلام به آن توجه شده است و تصریح کرد: با توجه به رهنمودهای قرآن کریم، اقتدار حقیقی تنها از مسیر الهی به دسـت مـی آیـد و خداوند، خاستگاه اقتدار معرفی شده است. قرآن کریم مملو از همه نیکی ها، زیبائی‌ها، دانایی‌ها، روشنایی ها و فضائل انسانی است. اگر تعالیم قرآن و فرهنگ برآمده از اندیشه‌های قرآنی نبود، جامعه بشری، قرن‌ها قبل در باتلاق نادانی و جهل و بی‌عدالتی و تاریکی فرو رفته و به انحطاط گراییده بود.

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور با اشاره به طرح برنامه‌ریزی شده موازی با برنامه‌ی اسلام‌هراسی و ارائه‌ی چهره‌ی غیرواقعی از اسلام رحمانی با توهین به قرآن کریم، بیان داشت: چنین اقدامات موهن و سبک‌سرانه‌ای، از ضعف منطق و فقر فکری آنان در مقابل مکتب قرآن و عصبانیت گردانندگان و حامیان از موج گرایش به اسلام رحمت‌ للعالمین حکایت دارد. ترس و وحشت غرب از اسلام گرایی و برافراشته شدن پرچم ایمان به خدای متعال و آیات قرآن چیزی جز عجز و ناتوانی لشکر کفار را نمایش نداد.

این مقام مسئول اذعان داشت : جامعه تعلیم و تربیت مصمم در میدان است و با دو چندان کردن فعالیت‌های تربیتی خود در قالب پیوست فرهنگی مدارس برگرفته از آموزه ها و رهنمودهای ارزشمند و نمادهای قرآنی از همگان می خواهد که بیش از گذشته به تدبر و فهم و ترویج قرآن اهتمام ورزند و به همه بدخواهان قرآن و اسلام بفهمانند که هر اهانتی به کتاب محبوب و مقدس مسلمانان، اثر عکس خواهد داشت و همه آزادی‌خواهان جهان را در دفاع از حریم و ساحت قرآن کریم مصمم‌تر خواهد نمود.

خان محمدی توسعه نهضت مدرسه سازی  در دوره مدیریت جدید را با رویکرد  تقویت هویت برآمده از معارف انسان ساز قرآن کریم توصیف کرد و افزود : تحویل بیش از15 هزار کلاس درس در طول 9 ماه اقتدارآفرینی حاصل از تربیت قرآنی متخصصان جوان ایرانی به نمایش گذاشته است. ضمن تشکر از همه کسانی که در این اتفاق ملی نقش آفرینی نموده اند انتظار داریم در پیوست فرهنگی مدارس از رهنمودهای ارزشمند قرآن و نمادهای قرآنی  بهره برده شود، کتابخانه های مدارس به کتاب های آموزشی و تربیتی قرآنی مزین شود و سردر های مدارس با الگو های متاثر از هویت ایرانی – اسلامی دروازه های قرآن آذین بندی شود.

ایشان از مدیران کل نوسازی مدارس سراسر کشور ، مدیران و معاونین ستادی خواست تلاش کنند تا مدارس تحویلی با آمادگی کامل در شروع سال تحصیلی از دانش آموزان و معلمان عزیز استقبال نمایند.  

وی در پایان تاکید کرد: بنده و همکارانم در خانواده بزرگ سازمان نوسازی و تجهیز مدارس کشور و جامعه خیرین مدرسه ساز، این عمل ناهنجار را که به بهانه آزادی بیان صورت می پذیرد و احساسات مسلمانان جهان را جریحه دار نموده است، شدیداً محکوم نموده و از بزرگان جامعه تعلیم و تربیت و علمای جهان اسلام خواستاریم با تحکیم و تقویت آموزه های ناب قرآنی، موجبات ندامت و سرخوردگی عوامل این اقدامات را فراهم نمایند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا