استان ها _ کرمانشاهاسلاید

کمبود سوخت در غرب استان کرمانشاه، ناکافی بودن سهمیه یا قاچاق سوخت؟

کرمانشاه -تازه ها  – در حالیکه رییس انجمن جایگاه‌داران عرضه سوخت کرمانشاه کمبود بنزین و گازوئیل در غرب این استان بویژه سرپل ذهاب را ناشی از ناکافی بودن سهمیه استان عنوان می‌کند؛ مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی گفت که این مشکل عمدتا ناشی از قاچاق سوخت است اگرچه مشکلات دیگری هم وجود دارد.

  بر پایه اظهارات منابع محلی سرپل ذهاب، این شهرستان در مجموع چهار جایگاه عرضه سوخت دارد که تعطیلی پی در پی برخی از آنها مشکلاتی برای مردم ایجاد کرده است.

بر پایه این گزارش از حدود سه ماه قبل تاکنون برخی از جایگاه های عرضه سوخت شهرستان سرپل ذهاب از ساعت هفت صبح تا حدود سه بعدازظهر تعطیل هستند.

همچنین از قصرشیرین و گیلانغرب خبر می رسد برخی جایگاههای این شهرستان های مرزی با محدودیت عرضه سوخت با کارت آزاد به سبب ناکافی بودن کارت های در اختیار جایگاهها مواجهند.

 

رییس انجمن‌ جایگاه‌داران عرضه سوخت استان کرمانشاه در این رابطه گفت: تعطیلی جایگاه به دلیل کمبود سوخت فقط در سرپل ذهاب رخ می دهد، این بی عدالتی محض است که مردم این شهرستان سرگردان شوند.

همایون صالحی با بیان اینکه برخی جایگاه های سرپل ذهاب چندین ماه است که روزانه ۱۰ تا ۱۴ ساعت سوختی برای عرضه به مردم ندارند، افزود: این موضوع را به مسوولان استان و شهرستان اطلاع داده ام، حتی به اعضای مجمع نمایندگان استان کرمانشاه (در مجلس شورای اسلامی) هم منعکس کردم.

وی در ادامه اظهار کرد: هیچکس جرات ندارد جایگاهی در تهران، اصفهان و یا تبریز را تعطیل کند و اگر این اتفاق بیفتد ممکن است قضیه تا استیضاح وزیر هم پیش برود اما در شهرستان سرپل ذهاب که سالها درگیر جنگ بوده و در زلزله هم تخریب شد، چنین بی عدالتی هایی را شاهد هستیم.

کمبود سوخت در غرب استان کرمانشاه، ناکافی بودن سهمیه یا قاچاق سوخت؟

رییس انجمن جایگاه داران کرمانشاه سهمیه ناکافی این استان را هم یکی دیگر از دلایل کمبود سوخت عنوان کرد و افزود: کرمانشاه ۱۲۰ جایگاه دارد اما سهمیه استانی مانند قم با ۴۰ جایگاه یا قزوین و گیلان هم از استان کرمانشاه بیشتر است.

صالحی گفت: محدود شدن کارت آزاد جایگاهها نیز باعث بروز مشکلاتی در سایر شهرستانهای کرمانشاه شده است که جا دارد در این رابطه تمهیدات جایگزین از سوی شرکت نفت پیش بینی شود.

سرپرست شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه کرمانشاه هم در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: بررسی ها نشان داد که برخی از جایگاه های عرضه سوخت سرپل ذهاب با کمبود سوخت مواجهند.

پیمان بهرامی قاچاق سوخت را یکی از اصلی ترین چالش های استان کرمانشاه دانست و اظهار کرد: متاسفانه مدتی است در استان کرمانشاه همچون دیگر استانهای مرزی شاهد قاچاق سوخت هستیم.

وی با بیان اینکه وضعیت قاچاق موجود در بازارچه مرزی پرویزخان قصرشیرین برای استان کرمانشاه و حتی کشور زیان بار است، گفت: اگر ساعت ۹ صبح به مرز پرویزخان مراجعه کنید شاهد صحنه های جالبی نخواهیم بود بطوریکه هر فرد در حال جابجایی گالن های سوخت است و این ظرف های قاچاق از هر جایی ممکن است تهیه شده باشد.

وی در خصوص محدود شدن کارت های بنزین آزاد در اختیار جایگاهها اظهار کرد: براساس مصوبه مجلس تا پایان شهریور گذشته می بایست قانون ۹۰ درصد عرضه بنزین و ۹۵ درصد عرضه نفت گاز صرفا با کارت شخصی عملیاتی می شد بر این اساس همه جایگاه های کشور فقط یک کارت برای مواقع اضطراری دارند و این موضوع ممکن است در برخی شهرهای غربی استان بویژه قصرشیرین که در مسیر تردد زوار کربلا است، مشکلات جزئی ایجاد کرده باشد.

وی اظهار کرد: در ایام اربعین و مناسبت های مشابه برای استان هایی که در مسیر تردد زوار هستند، با تدبیر لازم به گونه ای عمل شد که مشکل خاصی برای مسافران و زائران پیش نیاید.

مدیر شرکت پخش فراورده های نفتی منطقه کرمانشاه تاکید کرد: با وجود برخی مشکلات نظیر قاچاق؛ تلاش می کنیم توزیع سوخت در تمام نقاط استان بدون وقفه انجام شود.

در استان کرمانشاه با حدود ۲ میلیون نفر جمعیت افزون بر ۱۲۰ جایگاه عرضه سوخت فعال است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا