اجتماعیاسلاید

خون شهدای آتش‌نشان حادثه پلاسکو فصل جدیدی در امدادرسانی باز کرد

شهر ری -تازه ها – مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران گفت : خون شهدای آتش‌نشان حادثه پلاسکو فصل جدیدی در امداد و آتش‌نشانی کشور باز کرد.

هفتمین سالگرد شهادت آتش‌نشانان حادثه ساختمان پلاسکو امروز پنجشنبه ۲۸ دی ماه سال ۱۴۰۲ در قطعه ۵۰ بهشت زهرا(س)برگزار شد.

مراسم هفتمین سالگرد شهادت آتش‌نشانان حادثه ساختمان پلاسکو در قطعه ۵۰ بهشت زهرا(س) واقع در مزار شهدای آتش‌نشان با حضور خانواده شهدای آتش‌نشانان، علیرضا زاکانی شهردار پایتخت، پرویز سروری نایب رییس شورای شهر، قدرت اله محمدی مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران، جواد تاجیک مدیرعامل سازمان بهشت زهرا (س), علیرضا جعفری مدیرکل خدمات شهری شهرداری تهران و جمعی از مدیران شهری برگزار شد.

خون شهدای آتش‌نشان حادثه پلاسکو فصل جدیدی در امدادرسانی باز کرد

قدرت اله محمدی مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران در این مراسم اظهار کرد: یاد و خاطره شهدای این مرز و بوم، ۶۱ شهید سازمان آتش‌نشانی تهران، خصوصا ۱۶ شهید حادثه ساختمان پلاسکو را گرامی می‌داریم.

وی افزود: بعد از حادثه غمناک پلاسکو، خون عزیزان آتش نشان، فصل جدیدی در آتش‌نشانی کشور باز کرد و نام آتش‌نشانی را جاودانه کرد.

محمدی با بیان اینکه دست خانواده شهدای آتش‌نشان را می‌بوسیم، ادامه داد: سرنوشت این بود که شهدای ساختمان پلاسکو با جانفشانی شان جاودانه شوند و نامشان بر تارک تاریخ این مرز و بوم بدرخشد.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با بیان اینکه آتش‌نشانان ۲۴ ساعته از جان و مال مردم محافظت می‌کنند، گفت: دعا می‌کنیم هیچ حادثه ای در شهر و کشور رخ ندهد، اما آتش‌نشانان همیشه آماده هستند که از جان و مال و مردم محافظت کنند و در سریعترین زمان آنان را نجات می‌دهند.

وی با تاکید بر اینکه هر جا صحبت از آتش‌نشانی است ذهن ها به طرف شهدای حادثه پلاسکو می‌رود، خاطرنشان کرد: همه شهروندان تهرانی عزیزان ما هستند و صیانت از آنها وظیفه ما است.

حریق و ریزش ساختمان پلاسکو، صبح روز پنجشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۵ در چهارراه استانبول اتفاق افتاد و در این حریق ساختمان پلاسکو به طور کامل فرو ریخت که طی عملیات اطفای حریق ۱۶ آتش نشان تهرانی جان خود را فدا کردند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا