اجتماعی

ورود حیوانان خانگی به این اماکن در کرمانشاه ممنوع است

پایگاه خبری- تحلیلی تازه ها     به گفته مسئول روابط عمومی دادسرای عمومی و انقلاب کرمانشاه، بردن حیوانات خانگی همچون سگ و گربه داخل مراکز عرضه غذا همچون رستوران ها در کرمانشاه ممنوع است.

مهدی قنادی، امروز(۳۰ فروردین) در جمع خبرنگاران، بااشاره به معضلاتی که سگ گردانی برای شهروندان ایجاد می کند، اظهار کرد: روی آوردن برخی افراد به سگ گردانی یا به همراه داشتن سگ در معابر عمومی یکی از مشکلات و ناهنجاری های اجتماعی است که در چندسال اخیر بروز پیدا کرده و به نوعی تقلید کورکورانه از فرهنگ مبتذل غربی است.

وی با تاکید براینکه سگ گردانی هیچ سنخیتی با فرهنگ اصیل اسلامی – ایرانی ندارد، افزود: از طرفی بازخوردهای مردمی نشانگر این است که شهروندان خواستار مقابله با عوامل ترویج هرچه بیشتر فرهنگ ناپسند و غرب گرایانه سگ گردانی هستند.

مسئول روابط عمومی دادسرای عمومی و انقلاب استان کرمانشاه تصریح کرد: متاسفانه اخیراً گزارش هایی از سوی شهروندان دریافت کرده ایم مبنی بر اینکه عده قلیلی از مشتریان همراه با حیوانات خانگی خود مانند سگ و گربه وارد واحدهای صنفی عرضه مواد غذایی مانند رستوران ها، سوپرمارکت ها و مواد پروتئینی و نیز واحدهای صنفی فروش پوشاک می شوند.

وی با بیان اینکه این موضوع نارضایتی شهروندان را به دنبال داشته، عنوان کرد: ورود حیوانات خانگی به واحدهای صنفی عرضه مواد غذایی خلاف موازین بهداشتی و باعث تضییع حقوق عمومی افراد می شود.

قنادی با تاکید براینکه ورود حیوانات خانگی به مراکز عرضه مواد غذایی ممنوع است، اعلام کرد: در این راستا همه واحدهای صنفی موظف هستند که در ورودی واحد خود نسبت به نصب تابلو هشدار ممنوعیت به همراه داشتن حیوانات خانگی اقدام کنند، به گونه ای که در معرض دید مشتریان قرار گیرد.

وی یادآور شد: بازرسان اتاق اصناف و پلیس نظارت بر اماکن عمومی هم موظفند با بازدید از این واحدهای صنفی آنها را ملزم به نصب این تابلوی هشداری کنند. همچنین در صورت عدم رعایت این موارد از سوی واحدهای صنفی و ارسال گزارشی مبنی بر اجازه واحد صنفی مبنی بر ورود حیوانات خانگی به داخل واحد، در راستای صیانت از حقوق عمومی پلمب خواهد شد

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا