اجتماعیفرهنگیکسب و کار

طنین موسیقی زاگرس در پایتخت

پایگاه خبری -تحلیلی تازه ها – کنسرت سامان علی‌پور و گروه «آوای پارسیان»، همزمان با بیست سالگی تاسیس این گروه، خردادماه امسال در تالار وحدت روی صحنه می‌رود.

به گزارش تازه ها ، سامان علی‌پورخواننده و آهنگساز که برگزاری کنسرت‌های بسیاری در نقاط مختلف کشور را در کارنامه دارد، پس از مدتی دوری از صحنه، با همراهی گروه «آوای پارسیان» و با اجرای قطعاتی از موسیقی مناطق زاگرس‌نشین به صحنه باز می‌گردد. برگزاری این کنسرت با بیست سالگیِ تاسیس گروه «آوای پارسیان» همراه شده است.

در کنسرت پیش رو «دی بلال»، ساز و آواز با تکنوازی قیچ، «مریم»، ساز و آواز با همراهی تار و نی و آهنگ «عاموزا» در دستگاه شور اجرا می‌شوند.

همچنین قطعه‌ «شیرین شیرین» در دستگاه همایون نواخته و خوانده می‌شود.

بخش دیگری از این کنسرت در آواز اصفهان اجرا می‌شود که قطعات این بخش عبارتند از؛ «بوی دینم»، «نازارم»، ساز و آواز با تکنوازی قانون و آهنگ «کژال»

در این کنسرت قطعات «سه پا»، «دوپا» و ساز و آواز با تکنوازی کمانچه در دستگاه ماهور نواخته و خوانده می‌شود.

همنوازان گروه آوای پارسیان را مسعود سرلک (نی)، بهرام آذرشب (تار)، جمشاد خاکپور (ویولا)، شیما شاه حسینی (دف)، افشین هنرور (تنبک)، علی رضوی (گیتار)، سارا کریمی (قانون)، مهدی سلیمی (گیتارباس)، محمدجمشید پویا (کمانچه)، لیدا ارغوانی فرد (قیچک باس)، مروارید حسینی (سنتور)، امیرحسین بلوری (سُرنا)، شقایق نجاتی (ویلنسل) و فاطمه جاهدی (تنبک) تشکیل می‌دهند.

کنسرت سامان علی پور و گروه «آوای پارسیان» جمعه- چهارم خردادماه- ساعت ۲۱:۳۰ در تالار وحدت برگزار می‌شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا