اجتماعی

بروزرسانی چراغ فرماندهی عابر پیاده در تقاطعات شهر

پایگاه خبری -تحلیلی تازه ها    به گزارش روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری کرمانشاه “دکتر افشین لر زنگنه طی سخنانی اظهار کرد :به منظور افزایش سرعت تخلیه تقاطع و سهولت در رانندگی و افزایش ایمنی عابرین و هم چنین جلوگیری از اغتشاش حرکت سواره و پیاده تقاطعات پر ازدحام به چراغ فرماندهی عابر پیاده تجهیز می شوند .
وی در ادامه تصریح کرد: هم اکنون تقاطعات مدرس،سی متری اول و دوم ،گلستان ،سنگر،مصطفی امامی ،آتش نشانی ،پارک معلم ،افشار طوس و خرم به چراغ عابر پیاد مجهز شدند .
معاون حمل و نقل وترافیک شهرداری کرمانشاه در ادامه گفت: حرکت عابرین پیاده در تقاطعات با توجه به چراغ فرماندهی به این‌ معنی که هنگامی که چراغ عابر پیاده قرمز است شهروندان محترم از عبور در تقاطع خودداری نمایند و صرفا در هنگام سبز بودن عابر پیاده اجازه طی نمودن عرض تقاطع را دارند.
لرزنگنه تشریح کرد: چراغ فرماندهی عابرین دارای دو خانه با دو المان سبز و قرمز می باشد ؛ آدمک سبز در حال راه رفتن نشانگر اجازه حرکت برای عابران پیاده و آدمک قرمز ایستاده نشانگر ممنوعیت حرکت برای عابران است .
وی افزود:یکی از نقاطی که بیشترین برخورد بین رانندگان و عابران رخ می دهد تقاطع ها است که بر اساس ماده سه قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی تهیه و نصب و نگهداری تجهیزات کنترل عبور و مرور از قبیل چراغ های راهنمایی و رانندگی در شهرها بر عهده شهرداری است.
لرزنگنه در پایان تصریح کرد :محوریت در داخل شهرها عابرین محترم هستند که این امر در راستای افزایش ایمنی و آرامش شهروندان صورت پذیرفته است ضمنا،عابران نیز همانند رانندگان ملزم به رعایت تکالیف قانونی خود هستند و در صورتی که طبق نظر کارشناس تصادفات عابر به تکالیف قانونی خود عمل نکند و باعث تصادف شود، مقصر شناخته می شود.

۱۰:۴۱ قبل‌ازظهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا