اسلایداقتصادی

وزیر صمت:‌ آماده جذب سرمایه‌گذاران و اجرای طرح‌های صنعتی بین ایران و عمان هستیم

تهران -تازه ها – وزیر صنعت، معدن و تجارت از اعلام آمادگی ایران با عمان در جذب سرمایه‌گذاران و اجرای طرح‌های مهم صنعتی با مشارکت بین دو کشور خبر داد.

به گزارش تازه ها ، «عباس علی آبادی» چهارشنبه شب در بیستمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی و تجاری جمهوری اسلامی ایران و سلطنت عمان با حضور قیس بن محمد الیوسف وزیر تجارت، صنعت و توسعه سرمایه گذاری عمان اظهار داشت: سالهاست که ایران و عمان ارتباط خوبی با یکدیگر دارند این دیدار فرصت خوبی برای تبادل اطلاعات و توسعه ارتباطات است، آمادگی داریم در عمان سرمایه گذاری کنیم بیش از ١۵ سال است که اقدامات صنعتی نیز بین دو کشور صورت گرفته است.

وی افزود: در بخش انرژی یک ظرفیت های خوبی داریم، آمادگی زمینه احداث نیروگاه را در عمان داریم نه تنها در این کشور بلکه درسایر کشور ها نیز این توانایی و استعدادها را داریم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه آمادگی داریم تا در عمان شهرک صنعتی بزرگ تأسیس کنیم، گفت: توانایی مالی و تخصصی را داریم و با مشارکت عمان می توانیم طرح های مهم صنعتی را دنبال کنیم.

وی عنوان کرد: می توانیم سرمایه گذاران عمانی را در ایران برای سرمایه گذاری در حوزه معادن و صنایع بپذیریم در همین رابطه نیز با رییس بانک مرکزی صحبت کرده ایم و وی ابراز خوشحالی کردند که جای نگرانی وجود ندارد.

علی آبادی تاکید کرد: در ایران و عمان زمینه های همکاری و مشارکت اقتصادی و صنعتی فراهم است ما با همکاری سازمان استاندارد می توانیم، استانداردهای خود را به یکدیگر نزدیک کنیم.

وی از عمانی ها برای بازدید از صنایع ایران دعوت کرد و گفت: می توانند از صنایع ایران بازدید کنید از شرکت ذوب آهن در اصفهان و از کارخانه جات در تهران بازدید کنید ضمن اینکه امروز اتحادیه لوازم خانگی ایران نیز آمادگی صادرات دارد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در زمینه حمل و نقل نیز با همکاری وزارت راه و شهرسازی نیز می توانیم زمینه حمل و نقل دریایی را فراهم کنیم ضمن اینکه سرمایه گذاران ایرانی نیز آماده اند.

وی با بیان اینکه در زمینه برقی سازی اقدامات خوبی در ایران و عمان صورت گرفته است گفت: در ساخت اتومبیل و خودروهای برقی می توانیم با یکدیگر کار کنیم.

علی ابادی خاطر نشان کرد: آماده هستم تا در آینده از مجریان طرح و پروژه ها گزارش بگیریم که چقدر پیشرفت کرده اند ایران با مشارکت کشور عمان نیازهای منطقه را تامین خواهد کرد.

در ادامه این نشست قیس بن محمد الیوسف وزیر تجارت، صنعت و توسعه سرمایه گذاری عمان نیز بر توسعه روابط اقتصادی و تجاری بین این دو کشور تاکید کرد.

یادداشت تفاهم همکاری در زمینه های فناوری و تکنولوژی بین وزارت صمت ایران و اتاق بازرگانی عمان امضا شد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا