اسلایدفرهنگی

کتابخانه مرکزی کرمانشاه جان دوباره می‌گیرد

 کرمانشاه / تازه ها – وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تخصیص ١٠٠ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل کتابخانه مرکزی کرمانشاه موافقت کرد.

در نشستی که با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، استاندار کرمانشاه و محمد رشیدی عضو هیات رئیسه مجلس و نماینده کرمانشاه در مجلس برگزار شد، وزیر ارشاد پذیرفت ١٠٠ میلیارد تومان برای تکمیل کتابخانه مرکزی نیمه‌کاره کرمانشاه اختصاص داده شود تا این پروژه در سال آینده تکمیل شود.‌

همچنین در این نشست مقرر شد پس از تکمیل فاز اول پروژه، فاز توسعه آن هم در دو طبقه جدید تامین اعتبار شود.

به گزارش ایسنا، کتابخانه مرکزی کرمانشاه سال ۱۳۸۶ کلنگ زنی شد. این پروژه تا سال ۱۳۹۱ فعال بود و پس از آن دچار رکود شده و پروژه به مدت ۱۰ سال متوقف شد.

نوشته های مشابه

سال ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ اعتباراتی به این پروژه تزریق و فعالیت آن از سر گرفته شد، اما روند اجرای آن کند است.

محمدامین بهرامی مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه مساحت اولیه پروژه کتابخانه مرکزی کرمانشاه را ۱۵ هزار مترمربع اعلام و عنوان کرد: قرار بود این پروژه در پنج طبقه و دو طبقه منفی احداث شود، اما به دلیل مشکلات اعتباری، دو طبقه آن حذف شد و مساحت پروژه به ۱۲ هزار مترمربع کاهش یافت.

وی پیشرفت فیزیکی این پروژه را – با لحاظ حذف دو طبقه پروژه- ۶۵ درصد اعلام کرد و گفت: اعتبار مورد نیاز برای تکمیل این پروژه در صورت اضافه شدن دو طبقه حذف شده حدود ۱۲۰ میلیارد تومان است.

به گفته مدیرکل کتابخانه های استان، کرمانشاه تنها استان در غرب کشور است که کتابخانه مرکزی ندارد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا