اسلایدفرهنگی

ادیان توحیدی با ۴۵ برنامه به استقبال جشن‌های دهه فجر می روند

تهران- تازه ها – نایب رییس کمیته ادیان الهی ستاد مرکزی دهه فجر از برگزاری ۴۵ برنامه ادیان توحیدی در دهه فجر خبر داد.

اسماعیل جانعلی پور امروز -دوشنبه نهم بهمن در نشست خبری کمیته ادیان الهی ستاد مرکزی دهه فجر گفت: جامعه ادیان توحیدی در ۱۰ استان حضور بیشتری دارند ولی برنامه های دهه فجر آن ها را از ۶ استان دریافت کردیم که ۴۵ برنامه در چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اجرا می شود.

وی که در شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی سخن می گفت، افزود: ما شاهد یک اتفاق بزرگ در قرن بیستم بودیم که دشمنان در روزهای نخست امیدی به پایداری آن برای دهه های بعد و در دیگر کشورها نداشتند. آنان که اندیشمندانه فکر می کردند به آینده چنین نگاهی که برآمده از متن مردم بود، امیدوار بودند ولی دشمنان امیدی به ماندگاری آن نداشتند، درحالی که انقلاب اسلامی ایران ۴۵ سالگی خود را آغاز می کند. در میانه مسیر دنیای مدرن، ناگهان مردمی با همت و غیرت، فریاد معنویت، آزادی و استقلال را سر دادند که این ندا به عنوان الگویی برای ملت های آزادی‌خواه جهان شد.

جانعلی پور ادامه داد: نگاه آزاد خواهی و مقاومت امروز در توده های مردم و ملت های مختلف ایجاد شده و امروز ایستادگی و مقاومت در مقابل ظالمان در جهان فراگیر شده است . ادیان توحیدی و الهی که هزاران سال در ایران ریشه دارند و پیروان این ادیان سهم بزرگی در شکل گیری و تثبیت آن و امروز در اعتلای انقلاب دارند.

وی اضافه کرد: در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، ادیان توحیدی ماندگار شدند و امروز پس از ۴۵ سال نقش بی بدیل آنها را در مسیر انقلاب همچون دفاع مقدس می بینیم. حضور رهبران ادیان نشان می دهد که این هماهنگی ادامه خواهد داشت. جامعه پیروان ادیان در ایران جمهوری اسلامی را با همان نگاهی را که امام خمینی فرمودند جمهوری اسلامی فرمودند، پذیرفتند. و حضور آنان نشان می دهد که این همراهی ادامه خواهد داشت.

بر اساس این گزارش برنامه های دهه فجر علاوه بر تهران در استان های آذربایجان های شرقی و غربی، اصفهان، فارس، کرمان و یزد برگزار می شود که انجمن زرتشتیان 9 برنامه در تهران، کلیسای شرق آشوری پنج برنامه و سایر برنامه ها از سوی انجمن آشوریان تهران، خلیفه گری ارامنه تهران وشمال، انجمن کلیمیان تهران و کلیسای آشوری کاتولیک و کلدانی برگزار می شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا