اقتصادی

بزرگترین «باغ سایبان» کشور تا آخر سال در کرمانشاه افتتاح می‌شود

پایگاه خبری- تحلیلی تازه ها      معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: بزرگترین باغ سایبان کشور تا آخر امسال در کرمانشاه افتتاح می‌شود.

به گزارش تازه ها  سعید کریمی ، با بیان اینکه بزرگترین باغ سایبان کشور در کرمانشاه در دست احداث است، اظهار کرد: این باغ سایبان به صورت کاملا مدرن در دست احداث است و تا آخر امسال تکمیل خواهد شد.

کریمی وسعت این باغ سایبان را حدود ۴۰ هکتار عنوان کرد و افزود: ۳۳ هکتار از مساحت این باغ سایبان قابلیت کشت نهال داشته و بقیه مساحت آن شامل مسیرهای دسترسی، تاسیسات و… است.

وی افزود: برای احداث این سایبان باغ ۷۰ میلیارد تومان هزیه شده که ۴۰ میلیارد تومان آن آورده متقاضی و ۳۰ میلیارد تومان دیگر تسهیلات بانکی است.

کریمی ادامه داد: در حال حاضر بخشی از کارهای زیرساختی داخل این باغ سایبان شامل اجرای سیستم‌های آبیاری باقی مانده که قرار شده این بخش‌ها تا آخر سال تکمیل شوند و پروژه رسما با حضور یکی از مسئولین کشوری افتتاح شود.

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه با بیان اینکه نوبرانه این باغ سایبان از مهر سال گذشته به میزان کم برداشت شد، گفت: از سال سوم حجم تولیدات این باغ سایبان به مرحله تولید اقتصادی خواهد رسید.

کریمی افزود: پیش بینی می شود امسال این باغ سایبان حدود ۵۰ تن تولید محصول داشته باشد که این میزان در سال بعد که سال سوم برداشت محصول است به حدود ۱۵۰ تن خواهد رسید.

کریمی ارقام کشت شده در بزرگترین باغ سایبان کشور را شامل انگور، هلو، زردآلو، سیب، گلابی، گیلاس و … عنوان کرد و افزود: این باغ سایبان در جاده بیستون در دست احداث است.

وی با بیان اینکه راه اندازی صنایع تبدیلی جهت فرآوری محصولات باغی تولیدی در برنامه توسعه این باغ سایبان قرار دارد، افزود: احداث این باغ سایبان می تواند جهشی در تولیدات باغی استان به همراه داشته باشد.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا